27 Şubat 2023 tarihinden itibaren Yeni Hizmet Binamızda hizmet vermeye başladık... 

            22 Milyon TL’ye mal olan Yeni Belediye Hizmet binamızda çalışmalar tamamlandı. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte taşınma işlemlerine geçildi.

            Başkan İsmail Karakullukçu’nun seçim vaatleri arasında yer alan ve sık sık öncelikli projeleri arasında yer aldığını söylediği yeni Belediye Hizmet Binasında çalışmalar tamamlandı.

            Arifiye'de nüfusun 50 bine dayanması ve mevcut hizmet binasının ihtiyacı karşılayamadığı gerekçesiyle inşa edilen yeni belediye hizmet binası son teknoloji ile donatıldı. Toplam 4800 m²‘lik açık alanın 1260 m²’lik taban alanında, iki katlı ve bodrum katı bulunan hizmet binasının bodrum katında arşiv odaları ve 20 araçlık kapalı otopark bulunurken bina dışında ise 50 araçlık açık otopark bulunuyor. 

            Hizmet Binası’nın dış cephesi, mekanik kaplama üzerine seramik kaplama tercih edilirken, binanın ısıtma ve soğutma sistemi olarak VRF tercih edildi.  İçerisinde nikâh salonu ve meclis salonu da bulunan hizmet binasında ayrıca engelli vatandaşlarında rahatça işlerini yapabilmeleri için gerekli donanım bulunuyor.

            Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; “ Arifiye’miz hızla büyüyen ve gelişen bir ilçemiz. Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizi geliştirmeye, vatandaşlarımıza hizmet sunmaya çalıştık. Kaynaklarımızı verimli ve etkin kullanarak ihtiyaçları gidermek için gayret gösterdik. Tüm paydaşlarımızla istişare ederek, yakaladığımız sinerjiyle ilçemize çok değerli eserler kazandırdık. Bölgenin parlayan yıldızı haline geldik. Ancak ihtiyaçlar bitti mi? Hayır. İlçemizde 52 senedir hizmet verdiğimiz Belediye hizmet binamız ihtiyacı karşılayamaz duruma geldi. Seçim vaatlerimiz arasında yer alan yeni Belediye Hizmet Binası projemizi bugün gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni Belediye Hizmet Binamızı modern, ilçemize yakışacak bir bina olarak tamamladık. Yeni Hizmet Binamızın ilçemize hayırlı olmasını, burada nice güzel hizmetler getirmesini temenni ediyorum. Arifiye’mize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.