Arifiye Belediyesi Aralık Ayı olağan meclis toplantısı,  meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi…

Arifiye Belediyesi Aralık ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.

Başkan Karakullukçu açılış konuşmasında: “ 2020 yılının son toplantısı olan Aralık ayı Meclis Toplantısını gerçekleştirmek için toplanmış bulunmaktayız.  Geçtiğimiz günlerde 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yarınlara hazırlayan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum. Yine, malum dün gece Cumhurbaşkanımız, yeni Korona Virüs (Covid-19) tedbirlerini açıkladı. Salgın tüm Dünya’da olduğu gibi kış aylarının gelmesi ile birlikte ülkemizde de yeniden pik yaptı. Bunda, vatandaşlarımızın önlemleri hafife alması, maske, mesafe ve temizliğe yeteri kadar riayet etmemesinin büyük rolü var. Arifiye’mizde bile geçtiğimiz hafta 6 vatandaşımızı Korona virüs nedeniyle kaybettik.  Alınan tedbirlere harfiyen uyalım. Bu işin şakası yok. Salgınla mücadele için işyerleri ve pazaryerlerinde denetimlerimizi sürdürürken bir taraftan da halkımızın ortak kullanım alanlarını belli bir program dahilinde sürekli dezenfekte ediyoruz.” dedi.

Arifiye Belediyesi Seyfettin Kubilay Kültür Merkezi Meclis Salonunda yapılan toplantıda, belediye meclisi gündeme alınan 4 maddeyi görüşerek karara bağladı.

Gündem Maddeleri:

  1. Belediyemiz Meclisinin 02.11.2020 tarih ve 2020/67 Sayılı Meclis kararı ile İmar Komisyonuna havale edilen Adliye Mahallesinde 2629 ada 16-17-20-21 nolu parsellerde 7 mlik imar yolunun kaldırılmasına ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğine ait plan ve proje Müdürlüğünün 12.11.2020 tarih ve 2020/18 sayılı imar komisyon raporunun görüşülmesi.
  2. Belediyemizin Mülkiyetinde veya tasarrufunda olan taşınmazlara ilişkin faaliyetleri durdurulan veya faaliyette bulunamayan işletmelerin faaliyette bulunmadığı döneme ilişkin 17.04.2020 tarih ve 31102 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ve kanunun 1.maddesinin (ç) fıkrası (COVİD-19) Salgını nedeniyle kira bedellerinin 3 ay alınmaması ile ilgili Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün 09.11.2020 tarihli talep yazısı.
  3. Belediyeniz tarafından Fatih Mahallesi Gödemen mevkii Sağlık Caddesine yapılan binanın, Gasilhane olarak kullanılmak üzere Sakarya Büyükşehir Belediyesine 10 yıllığına tahsisi.
  4. İlçemiz Arifbey Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Neviye Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hanlı Merkez Mahallesi, Hanlıköy Mahallesi, Hanlı Sakarya Mahallesi, Karaaptiler Mahallesi, Aşağı Kirazca Mahallesi, Kirazca Mahallesi ve Yukarı Kirazca Mahallelerine ait 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı Değişikliğinin İmar Komisyonuna havalesi.