Arifiye Belediyesi
Ak Masa

ARİFİYE İLÇE FUTBOL TURNUVASI BAŞLIYOR...

FacebookTwitterGoogle bookmark

2019

ARİFİYE İLÇE FUTBOL TURNUVASI

TURNUVA TÜZÜĞÜ

 

 

Madde: 1-  Arifiye İlçe Futbol Turnuvası, Arifiye Belediyesi tarafından düzenlenmiştir.

Madde: 2- Arifiye İlçe Futbol Turnuvasının Tertip Komitesi şöyle oluşmuştur.

TERTİP KOMİTESİ:

Lütfü TANSI, Tertip Komitesi Başkanı Tel : 0-542-6515053

Osman GÜMÜŞTAŞ . Spor Kompleksi Sorumlusu, Tel : 0-530-1785461

Selçuk ÖZTUNÇ, Spor Kompleksi Sorumlusu Tel : 0-535-8875243

Madde: 3- Turnuva 25 Haziran 2019 Salı günü akşamı başlayacaktır. Turnuva maçları Arifiye Belediyesi Spor Kompleksinde oynanacaktır.

Madde: 4- Turnuva Gençler ve Olgunlar olmak üzere iki kategoride yapılacaktır.

Gençler kategorisinde alt yaş sınırı 16, üst yaş sınırı 30, Olgunlar kategorisinde 31 ve üstü’dür.

İki Kategoride de kalecide yaş sınırı yoktur.

Madde: 5- Turnuvaya katılacak takımlardan Katılım Ücreti olarak 750 TL. alınacaktır. Katılım Ücreti Belediye Veznesine yatırılacaktır. Turnuva sonunda ilk üçe giren takımlara kupa, 1.nci takım oyuncularına Gram Altın, 2.nci takım oyuncularına Eşorfman Takımı, 3.ncü takım oyuncularına Spor Ayakkabı ödül olarak verilecektir.

Madde 6- Turnuvaya katılmak için kayıtlar 10.06.2019 tarihinde başlayacak, 24.06.2019 Pazartesi günü saat 17.00’de sona erecektir.

Madde 7- 24.06.2019 Pazartesi günü günü saat 18.00’de  turnuvanın fikstür çekimi Belediye Spor Kompleksinde yapılacaktır. Katılan takım sayısına göre en az 4 takımdan oluşan gruplar oluşturulacak, grup maçlarından sonra takımlar çapraz usule göre eşleştirilecek ve maçlar eleme usulü ile oynanacaktır.

Madde: 8- Takımlar kadrolarında 14 sporcu,1 idareci, 1 teknik direktör bulundurabileceklerdir. Her sporcu için Nüfus Cüzdanı fotokopisi ve Sağlık Raporu, 18 yaşından küçükler için Veli İzin Belgesi alınacaktır.

Madde: 9- Olgunlar Kategorisinde takımlar aktif lisanslı 2 sporcu oynatabilirler. (2018-2019 sezonunda resmi maçlarda oynayanlar kontenjan sayılacaktır.)

Madde:10- Takımlar 1 kaleci 6 futbolcu olmak üzere 7 kişiden oluşan kadro ile maça çıkacaklardır.

Madde:11- Sporcular maça nizami kıyafetle çıkacaklardır. (Forma, Şort, Tozluk, halı saha ayakkabısı) Krampon kesinlikle yasaktır. Takımların müsabakalarda numaralı forma giyme zorunluluğu vardır. Numarasız formalı oyunculara kesinlikle müsaade edilmeyecektir.

Madde:12- Müsabakalarda galibiyete 3 (üç), beraberliğe 1 (bir) puan verilecek, mağlubiyete ise puan verilmeyecektir.

Madde:13- Müsabakalara takımlar en az 5 sporcu ile başlamak zorundadır. Kırmızı kart veya sakatlanma sonucunda takımlardan birinin sporcu sayısı 4’e düşerse maç tatil edilir ve karşı takım 3–0 hükmen galip ilan edilir.

Madde.14- Müsabaka sırasında oyuncu değişikliği sınırsızdır. Ancak oyuncu değişikliği müsabakanın durduğu anlarda yapılır. Oyundaki sporcu sahayı terk etmeden, diğer oyuncu oyun alanına kesinlikle giremez.

Madde:15- Takım listesinde isimleri olmayan kişiler kesinlikle sahaya giremez. Görevli kartı olmayanlar yedek kulübesinde oturamazlar.

Madde:16- Müsabakalar 25’şer dakikadan 2 devre halinde oynanacaktır. Devre Arası 5 dakikadır.

Madde:17- Bir maçta bir sporcu en fazla 2 sarı kart görebilir. 3. sarı kart gören sporcu oyundan ihraç edilir ve bir sonraki maçta cezalı sayılır. Sarı kart gören sporcu, 3 dakika süre ile oyun harici kalır ve saha dışında belirlenen alanda 3 dakikalık sürenin dolmasını beklemek zorundadır.

Madde:18- Müsabaka esnasında centilmenliğe yakışmayacak fiili harekette (Küfür, kasti tekme, rakibe veya hakeme hakaret, saldırı, tükürme v.b.) bulunan sporcu kırmızı kart ile cezalandırılır ve turnuvadan ihraç edilir. Saha içinde ve dışında sporcu, yönetici ve seyircilerinin centilmenlik dışı hareketler yaptığı tespit edilen takımlar turnuvadan ihraç edilir.

Madde:19- Yaş sınırlanmasına uymayanlar veya sahte evrak ile oynayan sporcu tespit edildiği takdirde, hem sporcu, hem de takımı turnuvadan ihraç edilir.

Madde:20- Geri pası ve Degaj yasaktır, ofsayt kuralı uygulanmaz. Geri kalan kurallar TFF futbol müsabaka talimatnamesindeki gibidir.(6 saniye içinde elden çıkaracak. aut atışı nizami olacak)

Madde:21- Serbest atışlarda baraj mesafesi 4 (dört) metredir.

Madde:22- Zorunluluk halinde (elektrik kesilmesi, şiddetli yağmur ve fırtına gibi) yarım kalan maçlar hakkında kararı tertip komitesi verecektir.

Madde:23- Fikstür çekimi sonucunda, bazı takımların üst üste (ayrı günlerde) aynı saatlerde maç yapmaları mümkün olup, bu konuda yapılacak itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Madde:25- Turnuva süresince, soyunma odaları ile otoparkta meydana gelebilecek hırsızlık olaylarından tertip komitesi sorumlu değildir.

Madde:26- Turnuvaya katılacak takımlardan taahhütname alınacaktır. Turnuva sırasında sporcunun sakatlığı veya ölümü halinde, tertip komitesinin herhangi bir sorumluluğu yoktur.  Bunu da tüm takımların idareci ve sporcuları peşinen kabul etmiştir.

Madde:27- Müsabaka sırasında sakatlanacak olan sporcuya ilk müdahale saha içindeki sağlık görevlisi tarafından yapılacaktır. Sporcunun kendi isteği doğrultusunda muayene ve tedavisini yaptırdığı hastane masrafları sporcu veya takımı tarafından karşılanacaktır.

Madde:28- Gruplarında bir üst tura çıkacak takımların puan eşitliği halinde birbirleriyle oynadığı maçlara bakılacaktır.(ikili veya üçlü averaj) Eşitlik olması halinde genel averaj kuralı uygulanacaktır. Yine eşitlik bozulmazsa kura çekilir.

Madde:29- Eleme maçlarında normal süre berabere biterse direkt Penaltı atışlarına geçilir. 5 penaltı atışında eşitlik olursa, penaltı atışı eşitlik bozulana kadar devam eder.

Madde:30- Müsabakalar esnasında ve turnuva süresince Fair_Play e uygun olmayan hareketlerde bulunan ve müsabaka hakemlerinin gözünden kaçan bir durumu, Tertip Komitesinden herhangi bir üye tespit edip, rapor tutarsa, bu rapor doğrultusunda tertip komitesi sporcuya veya takıma ceza verebilir, turnuvadan ihraç edebilir.

 

 

 

İsmail KARAKULLUKÇU

Belediye Başkanı

Telif Hakkı © 2020 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.