Arifiye Belediyesi
Ak Masa

Birlikte Farkındayız

FacebookTwitterGoogle bookmark

dr aysin kurbanArifiye’de Kanser Farkındalık Etkinliğine davetlisiniz…31 Ekim Perşembe günü Arifiye Belediyesi Kültür Merkezinde saat:14.00’te  yapılacak Farkındalık Etkinliğine Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Ana Bilim dalından Prof.Dr. Hasan Salih Sağlam ve Genel Cerrahi Ana Bilim Dalından Prof. Dr. Fehmi Çelebi konuşmacı olarak katılacaklar.

Arifiye İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban yaptığı açıklamada;”Kanser; teşhisi konulduğunda sadece yakalanan kişiyi değil tüm aile bireylerini derinden etkileyen ve aile olarak birlikte mücadelesi yapılan bir hastalık olduğundan, öncesinde tüm aile bireylerinin kanser konusunda bilgi sahibi olması ve ortak bir farkındalık geliştirilmesi çok önemlidir.

Bu kapsamda Ülkemizde ve dünyada kadınlarda en sık görülen ve aynı zamanda en sık ölüme neden olan kanser türü olan meme kanseri ve Ülkemizde ve dünyada, erkeklerde akciğer kanserinden sonra ikinci sıklıkla en sık görülen prostat kanserine, aileyi bir bütün olarak ele alarak birlikte dikkat çekmek istedik.

Arifiye İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak Arifiye Belediyesi’nin de destekleriyle; Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayında  “BİRLİKTE FARKINDAYIZ” sloganıyla,  tüm aile bireylerinin yakalanma riskleri en yüksek olan bu iki kanser türü hakkında, yakalanınca madem ki ailecek mücadele veriyoruz,  o zaman hem kadın hem de erkeklerin birlikte bilgi sahibi olması ve ortak bir farkındalık geliştirmesini amaçladık.

Bu birlikte farkındalık oluşturma kapsamında, SEAH Üroloji ABD dan Prof.Dr.  Sayın Hasan Salih SAĞLAM ve SEAH Genel Cerrahi ABD dan Prof.Dr. Sayın Fehmi ÇELEBİ hocalarımız 31. Ekim 2019 Perşembe günü saat:14:00 da Arifiye Kültür Merkezi Konferans salonunda halkımızla buluşacaklar. Farkındalık Etkinliğimize tüm halkımızı  davet ediyoruz.” dedi.Yorum ekle

Yorumların tüm sorumlulukları yorum yapan kişilerin kendilerine aittir. Yorumlardan hiçbir şekilde Arifiye Belediyesi sorumlu tutulamaz.


Güvenlik kodu
Yenile

Telif Hakkı © 2020 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.