Arifiye Belediyesi
Ak Masa

Arifiye’de Dil Eğitim Merkezi Açılıyor.

FacebookTwitterGoogle bookmark

arifiye sademArifiye’de Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Dil Eğitim, Öğretim, Araştırma ve Uygulama Merkezi(SADEM) Açılıyor.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık ve Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Arifiye’de açılacak olan Dil Eğitim, Öğretim, Araştırma ve Uygulama Merkezinde incelemede bulundu.

SADEM, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin dil araştırmaları ve dil öğretimi yapmak amacıyla kurduğu bir dil eğitim uygulama ve araştırma merkezidir. SADEM, öncelikle Türkçenin yabancı dil olarak öğretimini ve Türkçe üzerine araştırmalar yapmayı hedef olarak belirlemiştir.

SADEM, Türkiye’nin hem Türkçenin öğretimi ve diğer yabancı dillerin öğretiminde hem de modern dil araştırmalarında uluslararası bir çekim merkezi haline gelmesini hedeflemektedir.

SADEM Müdürü Canan Güngör yaptığı açıklamada; “Arifiye’de bulunan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Dil Eğitim, Öğretim, Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne Dünya’nın farklı ülkelerinden yabancı öğrenciler geliyor. Bu öğrenciler buraya Türkçe öğrenmek amacıyla geliyor. Burada Türkçe öğrendikten sonra, gerekli Türkçe sertifikaları edindikten sonra yani C1 sertifikası edindikten sonra fakültelerinde eğitime devam edecekler. Türkiye’de üniversitelerini okuyacaklar. İlerde bizim kültür elçilerimiz olacaklar. Bu yüzden biz burada misafir öğrencileri ağırlıyor ve onlara Türkçe öğretiyoruz. Yani, bu kurum Türkiye’nin Dünya’ya açılan kapısı oluyor. İnşallah 30 Eylül Pazartesi itibarıyla derslere başlayacağız. Bizlere desteklerini esirgemeyen Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversite’si Rektörü Sayın Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık’a, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’ya teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Başkan İsmail Karakullukçu da yaptığı açıklamada;”Arifiye’miz Sakarya’nın Sanayi Merkezi olduğu kadar, aynı zamanda bir Eğitim kentidir. Arifiye Köy Enstitüsü, Ülkemizin dört bir yanına öğretmen yetiştirmiş bir kurumumuz. Yine Sağlık Meslek Lisemizden mezun olan sağlık öğrencilerimiz, ülkemizin dört bir yanında milletimize hizmet veriyor. Sakarya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet Durman’ın desteğiyle, İlçemize Arifiye Meslek Yüksek Okulumuzu kazandırdık. Yine, bu okuldan mezun olan öğrencilerimiz sanayicilerimizin ihtiyacı olan nitelikli ara eleman ve tekniker olarak hizmet veriyor. Sonraki rektörlerimizden Prof. Dr. Muzaffer Elmas ve Prof. Dr. Fatih Savaşan ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın desteğiyle de inşallah Arifiye’mizde Teknoloji Fakültemizi kuracağız. Bunun yanında ülkemizin kültür elçileri olacak yabancı öğrencilerimize hizmet verecek olan Dil Eğitim, Öğretim, Araştırma ve Uygulama Merkezini de hizmete sunuyoruz. Ben, Arifiye’li hemşerilerim adına Sayın Rektörlerimiz başta olmak üzere, emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum.” dedi.


Yorum ekle

Yorumların tüm sorumlulukları yorum yapan kişilerin kendilerine aittir. Yorumlardan hiçbir şekilde Arifiye Belediyesi sorumlu tutulamaz.


Güvenlik kodu
Yenile

Telif Hakkı © 2020 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.