Arifiye Belediyesi
Ak Masa

Arifbey Mahallesi’nde Yağmur suyu Kanal Çalışması Yapılıyor.

FacebookTwitterGoogle bookmark

yagmur suyu kanaliArifiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Arifbey Mahallesi Gün, Gökkuşağı, Ufuk, Yıldız, Yeniay ve Kudüs Caddesi çevresinde yağmur suyu kanalı çalışması yapılıyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Arifbey Mahallesi'nde alt yapı çalışmalarını başlatarak 1700 metre taşıyıcı kollektör hattı, 2500 metre de toplayıcı hat olmak üzere toplamda 4200 metre 600’lük betonarme büz kullanarak yağmur suyu hattı çekiyor. Böylelikle yağışlı havalarda oluşabilecek olası su birikimleri engellenmiş olacak.

Çalışmaları yerinde İnceleyen Başkan Karakullukçu; “İlçemizin alt yapısı ve üst yapısı ile her yönüyle sorunsuz bir ilçe haline gelmesi için ekiplerimiz plan ve program dâhilinde tespit ettikleri yerlerde aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor. Şu ana kadar yapılan çalışmalarla da Arifiye’mizde yağmur ve su taşkınlarının önüne geçerek, alt yapısı yeterli bir Arifiye oluşturmak için aralıksız olarak çalışıyoruz. Çalışmaların 1/3’lük bölümü tamamlanmış olup, geri kalan bölümünü en kısa sürede tamamlayarak, bölgenin yağmur suyu sorununu çözüme kavuşturacağız.” dedi.


Yorum ekle

Yorumların tüm sorumlulukları yorum yapan kişilerin kendilerine aittir. Yorumlardan hiçbir şekilde Arifiye Belediyesi sorumlu tutulamaz.


Güvenlik kodu
Yenile

Telif Hakkı © 2020 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.