Arifiye Belediyesi
Ak Masa

Arifiye İlçe Koordinasyon Toplantısı Yapıldı…

FacebookTwitterGoogle bookmark

ilce koordinasyon toplantisiArifiye İlçe Koordinasyon toplantısı Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı başkanlığında yapıldı…Arifiye İlçe Koordinasyon toplantısı, 4 Temmuz 2019 Perşembe günü Nehirland Sosyal Tesislerinde  Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı başkanlığında yapıldı. İlçe Koordinasyon toplantısına; Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Başkan Yardımcıları Lütfü Tansı, Tamer Ziya Köse, Osman Oğuz Özer, İlçe Emniyet Müdür V. Güven Alan, İlçe Jandarma Komutanı J.Asb.Kd.Bçvş. Sebahattin Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Müftüsü Mehmet Türkoğlu, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut, İlçe Nüfus Müdürü Metin Genç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşın Kurban, İlçe Tarım Müdürü Murat Dilek ile Arifiye’li muhtarlar katıldı.

Toplantının açılış konuşması Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı tarafından yapıldı. Dınkırcı yaptığı konuşmada;” Arkadaşlar ilçemizde vatandaşımıza verdiğimiz hizmetleri koordine ettiğimiz ve daha kaliteli hale getirmek için düzenli olarak yaptığımız koordinasyon toplantımıza hoş geldiniz. Arifiye’de göreve başlayalı 6 ay gibi bir zaman oldu. İlçemiz, Sakarya’mızın sanayi merkezi konumunda. Bunun yanında çek verimli topraklara sahip bir ilçe. İlçemizde tarımsal verimliliği artırmak için Tarım Müdürlüğümüzle çalışma yapıyoruz. Muhtarlarımızla da koordinasyon içerisine girerek, toprak tahlillerini yaptırarak uygun alternatif ve ticari değeri ve Pazarlaması kolay olan kivi gibi ürünlerin ekimini özendirmek istiyoruz. Mısır Araştırma Enstitüsü ile işbirliği yaparak yerli ve verimi yüksek mısır cinslerinin ekimini özendirmek istiyoruz. İlçemizde;  büyük ve küçükbaş hayvancılık çok sınırlı. Bunda Büyükşehir Belediyesine bağlı olmamız ve köylerimizin mahalle statüsüne geçmiş olmasının etkisi var. Çünkü mahallerimizde hayvancılık maalesef mümkün değil. Ancak bunun yerine, yerleşim alanları dışında oluşturacağımız bölgelerde yapılacak entegre tesislerle bu iş verimli şekilde yapılabilir. Emniyet ve asayiş hizmetlerimiz ile kamu kurum ve kuruluşlarımızda vatandaşımıza verdiğimiz hizmetlerin daha etkin, kaliteli ve verimli hale getirilmesi konusunda tüm daire amirlerinin azami gayret göstermesini rica ediyor, hepinize çalışmalarınıza başarılar diliyorum.” dedi.

Sonrasında söz alan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ise;” Sayın Kaymakamım, değerli daire amiri arkadaşlar ve değerli muhtarlarım hepiniz sevgi ve saygıyla kucaklıyor, İlçe Koordinasyon toplantısına hoş geldiniz diyorum. Arifiye’mizde sizlerle birlikte 10 yıllık bir çalışma dönemini, başarı ile geçirdik. Bu süre içerisinde ilçemizde çok önemli projeleri hayata geçirerek ilçemizin gelişimi açısından büyük bir ivme yakaladık. Bundan sonra da sizlerle istişare içerisinde yatırımlarımıza yön vererek kaynaklarımızı verimli kullanmak istiyoruz. Ben değil, biz anlayışı içerisinde hareket edeceğiz. Söz gelimi asfalt çalışmalarında, bir mahallenin yollarının yapmadan önce, öncelikle birçok mahallenin ulaşımını sağlayan grup yollarını asfaltlayarak başlayacağız. Bakın, Karaaptiler köprüsü tam karşımızda bundan on yıl öncesinde bu proje sadece konuşuluyordu. Ancak, bu ve bunun gibi birçok projeyi gerçekleştirmek bizlere nasip oldu. İnşallah bundan sonra da ekip ruhuyla hareket ederek, ilçemizi geliştirmek için çalışacağız.” Dedi.

Ahmediye Mahallesi Muhtarı Nedim Yılmazer’in Toyota Hastanesi ve Karaaptiler köprüsü hakkındaki soruları üzerine; 2 Temmuz Salı günü Ankara’daydım. İl Sağlık Müdürümüz Doç Dr. Aziz Öğütlü’den gerekli bilgileri alarak Ak Parti Genel Başkan Yardımcımızla görüştüm.  Toyota Hastanesinin inşaatını yapan firmada bir takım sıkıntılar olmuş. İhale İptal edilerek, yeniden ihale edilecek. İnşallah yıl sonuna kadar Toyota hastanesinin inşaatının tamamlanarak hizmete sunulması için büyük bir çaba sarfediliyor. Yine köprümüzün bağlantı yollarının asfaltı bir ay içerisinde yapılacak.” dedi.Yorum ekle

Yorumların tüm sorumlulukları yorum yapan kişilerin kendilerine aittir. Yorumlardan hiçbir şekilde Arifiye Belediyesi sorumlu tutulamaz.


Güvenlik kodu
Yenile

Telif Hakkı © 2020 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.