Arifiye Belediyesi
Ak Masa

Arifiye Halk Eğitim Merkezi Kışlaçay Kursu Yıl Sonu Sergisi Açıldı…

FacebookTwitterGoogle bookmark

kislacay sergi 2019Arifiye Halk Eğitim Merkezi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Sergisi düzenlenen törenle açıldı…

13 Haziran Perşembe günü, Arifiye Kışlaçay Mahallesi Kurs Binasında düzenlenen törene; Arifiye Belediye Başkan Yardımcısı Lütfü Tansı, Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, Milli Eğitim Şube Müdürü Sabri Mercan, Arifiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdülvahit Uygar, Ahmediye Mahallesi Muhtarı Nedim Yılmazer, Boğaz Köy Mahallesi Muhtarı Ömer Odabaş, Kışlaçay Mahallesi Muhtarı Cemal Aldemir, Kurs Öğreticileri, Kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimizin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende, açılış konuşmasını yapan Arifiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdülvahit Uygar;” Arifiye Halk Eğitim Merkezi olarak İlçemizin her yerinde, 3000’i aşkın kuşumuzdan talep edilen her konuda eğitim kursları açıyoruz.  Amacımız, 16 yaş üstü yetişkin bireylerimizi yeteneklerine uygun olarak eğiterek, nitelikli bireyler olarak sosyal ve ekonomik hayata kazandırmak. Bu sayede hanımlarımız ve genç kızlarımız hem çeyizlerini hazırlıyor, hem de aile bütçelerine katkı sağlayacak bilgi ve becerileri kazanıyor. Bu gün de Kışlaçay Mahallemizin değerli kursiyerlerinin el emeği göz nuru eserlerini hep birlikte görme fırsatı bulacağız. Ben, emeği geçen her kese, hocalarımıza ve kursiyerlerimize çok çok teşekkür ediyor bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum.” Dedi.

Törende söz alan Arifiye Belediye Başkan Yardımcısı Lütfü Tansı da konuşmasında; “Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzle iş birliği yaparak vatandaşımızın ihtiyaç duyduğu, talep ettiği her konuda Halk Eğitim Kurslarımızı açıyoruz. İlçemizin 24 mahallesi var. Her mahallemizde, gerek yeni sosyal tesis ve kurs binaları yaparak, gerek eski köy okullarını düzenleyerek vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Hedefimiz, genç kızlarımız ve hanımlarımıza yeteneklerine uygun konularda eğitim vererek nitelikli bireyler olarak sosyal ve ekonomik hayata kazandırmak. Bitti mi? Hayır. Halk Eğitim Müdürümüz Sayın Abdülvahit Uygar’ın çabaları ile buna ilave olarak, dil kursları, tenis ve pastacılık kursları, KPS ve Üniversite Hazırlık kursları ile sizlerin hizmetinizdeyiz. Arifiye Belediyesi olarak, tüm olanaklarımızı seferber ederek Yaygın Eğitim Faaliyetlerini destekliyoruz. Ben sözü fazla da uzatmadan bu gün burada toplanmamıza vesile olan Kışlaçay Mahallesi Halk Eğitim Kursu Kursiyerlerini tebrik ediyorum. “ dedi.


Yorum ekle

Yorumların tüm sorumlulukları yorum yapan kişilerin kendilerine aittir. Yorumlardan hiçbir şekilde Arifiye Belediyesi sorumlu tutulamaz.


Güvenlik kodu
Yenile

Telif Hakkı © 2020 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.