Arifiye Belediyesi
Ak Masa

Arifiye’de Ramazan Bayramı Coşkusu…

FacebookTwitterGoogle bookmark

ramazan bayramı 2019Ramazan Bayramı dolayısıyla Arifiye Kaymakamlığı ve Arifiye Belediyesince ortaklaşa düzenlenen bayramlaşma töreni 4 Haziran Salı günü saat:12.00'de Arifiye Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı.

Bayramlaşma törenine; Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Jandarma Komutanı J.Asb.Kd.Bçvş. Yavuz Erdal Türkgenci, İlçe Emniyet Müdürü Güven Alan,  Ak Parti İlçe Başkanı Ali Başar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP İlçe Başkanı Ali Gökpınar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Murat Yördan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Arifiye Muhtarlar Derneği Başkanı ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Yusuf Yavuz, Başkan Yardımcıları Lütfü Tansı, Tamer Ziya Köse, Osman Oğuz Özer, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, Belediye personeli ve vatandaşlar katıldı.

Birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde geçen bayramlaşma töreninde Başkan Karakullukçu misafirleri ile tek tek bayramlaştı.

Başkan Karakullukçu yaptığı açıklamada; "Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, kardeşlik ve dostluğumuzu, mutluluğumuzu ve kederlerimizi paylaşma, bütün bir toplum olarak kaynaşma günü olan bayrama ulaşmanın huzur ve sevincini yaşıyoruz.

Bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı, “Ben’i” “Biz” yapan yüce dinimizin rahmet kaynaklı çağrısına kulak verilip, yanı başımızdakinin fark edildiği ve gözetildiği, toplumda açılan sosyal yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı çok özel günlerdir.

Bayramlarda, sevgi, saygı, özveri, fedakârlık ve güzellikler adına ne varsa harmanlayıp bunları gönülden gönüle sunabilmeliyiz. Farklı düşüncelerden dolayı insanları yargılamadan, sınıflandırmadan ve ötekileştirmeden gönül kapılarımızı birbirimize açmalı, aramıza koyduğumuz mesafeleri kaldırarak şefkat ve merhamet elimizi birbirimize uzatmalıyız. Varlık sebebimiz ve hayır dualarına her zaman muhtaç olduğumuz aile büyüklerimizi ziyaret etmeli, çocukları sevindirmeliyiz.

Bu duygu ve düşünceler ile Arifiye halkımızın, Aziz Milletimizin ve Tüm İslam Âleminin Ramazan Bayramını kutluyor, bayramın hepimize, bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.


Yorum ekle

Yorumların tüm sorumlulukları yorum yapan kişilerin kendilerine aittir. Yorumlardan hiçbir şekilde Arifiye Belediyesi sorumlu tutulamaz.


Güvenlik kodu
Yenile

Telif Hakkı © 2020 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.