Arifiye Belediyesi
Ak Masa

Arifiye’de 23 Nisan Coşkusu…

FacebookTwitterGoogle bookmark

23 nisan kutlamalarıSakarya 14’ncü Uluslararası Egemenlik Haftası Halkoyunları Festivalinin Arifiye Programı, büyük bir coşkuyla yapıldı…23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, Sakarya Valiliği tarafından Geleneksel hale getirilerek bu yıl 14’ncüsü düzenlenen Uluslararası Egemenlik Haftası Halkoyunları Festivalinin Arifiye Programı, 21 Nisan 2019 Pazar günü Arifiye Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı.

Festivalin Arifiye programına; Azerbeycan, Arnavutluk, Makedonya, Bosna Hersek, Sırbistan, Rusya, Gagauzya, Kosova ve Türkiye’den Hatay, Ankara ve Sakarya Halk Oyunları ekipleri katıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları ile Aziz Şehitlerimizin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda, açılış konuşmasını Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptı.

Karakullukçu konuşmasında; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, Sakarya Valiliğimizce geleneksel hale getirilerek bu yıl 14’ncüsü düzenlenen Uluslararası Egemenlik Haftası Halkoyunları Festivalinin hazırlanmasında, başta Sayın Valimiz Ahmet Hamdi Nayir olmak üzere, emeği geçen herkese ve festivale katılan değerli halk oyunları ekiplerine çok çok teşekkür ediyorum. Ülkeler arasında kültür etkileşimine, çocuklarımızın birbirini tanımasına ve kaynaşmasına vesile olan bu tür organizasyonların yapılması en büyük arzumuz. Ben, sözü fazla uzatmadan Arifiye’mize hoş geldiniz diyor, sahneyi değerli misafirlerimize bırakıyorum.” Dedi.

Programa katılan halk oyunları ekiplerinin bir birinden güzel dansları, Arifiye Belediyesi Kültür Merkezini hınca hınç dolduran Arifiye’lilerin büyük beğenisini kazandı.

Program sonunda, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu konuk ekiplere, festivale yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti.Yorum ekle

Yorumların tüm sorumlulukları yorum yapan kişilerin kendilerine aittir. Yorumlardan hiçbir şekilde Arifiye Belediyesi sorumlu tutulamaz.


Güvenlik kodu
Yenile

Telif Hakkı © 2020 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.