Arifiye Belediyesi
Ak Masa

Akran Cafe Restaruant Açıldı…

FacebookTwitterGoogle bookmark

akran cafeArifiye Parkta, Akran Cafe Restaurant Açıldı...İlçemiz Arifbey Mahallesi Osman Öztürk İmam Hatip Ortaokulunun  hemen yanına inşaa edilen Arifiye Park'ın işletmeciliğini Alan Akran Cafe Restaurant'ın Açılış Programı Gerçekleşti.

Programa Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sakarya Baro Başkanı Av.Abdurrahim Burak,  Sakarya 25'nci dönem Milletvekili ve aynı zamanda eski Belediye Başkanı Ali İnci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan Adayları ve İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Karakullukçu açılış konuşmasında;  " Sayın Kaymakamım, Sayın 25'nci dönem milletvekilim, Sayın TÜMSİAD Başkanımız, Sayın Baro Başkanımız, Değerli Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, Değerli İlçe Başkanlarımız böyle güzel bir tesisin açılışına hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyorum. Şimdi Arifiye’mizden sizlere kısaca bahsetmek isterim. Arifiyemiz, ilimizin  sanayi kenti konumundadır. 25 bine yakın çalışanımızla Türkiye’nin, hatta dünyanın önemli fabrikaları bölgemizde bulunmaktadır.  Yine, Dış mekân süs bitkiciliğinde çok iyi bir konumdayız. Sakarya'da, Türkiye de veya bölgede önemli ekilebilir alanlar Arifiye’mizde bulunmaktadır. Nitelikli konut açısından da hızla ilerlemekteyiz.  Nüfusumuz son iki yılda 5 bin civarında artış göstererek,  45 Binlere ulaşmıştır. 2018 yılında Marmara Bölgesinde nüfusu en hızlı artan ilçe olduk.  Ulaşımda, yeni dönemde açacağımız yeni Bulvar yolu ile trafik sorununu en aza indireceğiz.

10 yıllık süreç içerisinde Arifiye’mize en iyi yaptığın iş ne diye sorulduğunda şu cevabı vermekten kesinlikle çekinmiyorum; 24 Mahallemizin her tarafını geliştirme konusunda bir takım çalışmalarımız oluyor. İmar Kanunun 18'nci madde uygulamaları var. Bunu 10 bin dönüm arazide yani 37 bölgede gerçekleştirdik. Bugün Arifiye'ye Nitelikli konutlar geliyorsa, sanayici gelip burada yatırım yapabiliyorsa, Milli Eğitim gelip burada okullar yapılabiliyorsa veya herhangi bir yerde park yapılabiliyorsa bunların hepsi bu 18 uygulamalarının neticesinde olan şeyler.  Arifiye'de hiçbir yeri yeniden imara açmadık. Daha önceden imar'a açılmış bölgelerimizi yatırım yapılabilir hale getirme ile ilgili bir takım çalışmalarımız oldu. Bu çalışmalar neticesinde deminden beri saydığımız yatırımlar Arifiye'ye gelmeye başladı. Tabi buraları yapmak ayrı bir şey, ama bu yatırımları koruyup kollamak bakmak bunlar özel sektörün işi. Ben burayı yani yerini 18’nci imar uygulamasıyla kazandırdık. Hemen yanında 500-600'e yakın konut yapıldı. Burada güzel bir ortam oluşturuldu. Bunların hepsi 18'nci imar uygulamasıyla oluşturulan yerler. Bu Bölgeyi Büyükşehir Belediyesine sunduk.  Büyükşehir Belediye Başkanım Zeki Toçoğlu' da bizleri kırmadı. Buraya 4 milyon 200 bin TL harcayarak böyle güzel bir tesisi yaptı. Bunun yapılması ayrı, bu değerli kardeşlerimiz yani Arifiye'li iş adamlarımız geldiler ihalesini aldılar ve güzel bir yatırımla böyle güzel bir tesisi kurdu. Allah (c.c) kendilerine helalinden bol kazanç versin. Hepimize, Arifiye’mize veya dışarıdan gelen insanlara en güzel şekilde hizmet eder diyor hepinize saygılar sunuyorum " dedi.Yorum ekle

Yorumların tüm sorumlulukları yorum yapan kişilerin kendilerine aittir. Yorumlardan hiçbir şekilde Arifiye Belediyesi sorumlu tutulamaz.


Güvenlik kodu
Yenile

Telif Hakkı © 2020 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.