Arifiye Belediyesi
Ak Masa

Başkan Karakullukçu Seçim Çalışmalarına Start Verdi…

FacebookTwitterGoogle bookmark

secim calismalariBaşkan Karakullukçu, Ak Parti İlçe Kadın Kolları ile Seçim Çalışmalarına Start verdi…

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, 31 Mart’ta gerçekleşecek olan yerel seçimler sebebiyle, 11 Şubat Pazartesi günü Arifiye Park’ta düzenlenen kahvaltı programında Ak Parti Kadın Kolları ile bir araya gelerek seçim çalışmalarına start verdi.

Programa  Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Başar, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nadire Zehra Hatipoğlu, İlçe Kadın Kolları Başkanı Serap Yıldız, Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce’nin Eşi Filiz Yüce, İlçe Yöneticileri ve Mahalle Başkanları katıldı.

Programın açılış konuşmalarını yapan Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce’nin Eşi Filiz Yüce; “Şimdi ki nesil bizim dönemlerimizde yaşadığımız sıkıntıları yaşamadılar, görmediler bilmiyorlar. Bizim onlara o dönemde yaşadığımız sıkıntıları çok iyi  anlatmamız lazım. Ekrem Bey Erenler Belediye Başkanı olduğu dönem de  hem bir deprem yaşadık hem de CHP iktidarı vardı. Ben o iktidarın bu devlete ne kadar zarar verdiğinin canlı şahitlerinden birisiyim. Ben bir belediye başkanı eşi olarak, hem de vatandaş olarak Sakarya’nın ne kadar büyük eksiklikler yaşadığının farkındayım, farkındayız. Şimdi diyoruz ki biz zaten Ak parti iktidarında  bir çok güzellikler yaşadık hep beraber. Gelin bunları hep beraber anlatalım. Bunları tekrar tekrar söylemekten kaçınmayalım. Arifiye’de çok sevilen bir belediye başkanımız var. Diyoruz ki arkasında daha güçlü bir Büyükşehir Belediye Başkanıyla devam edelim. Sizden de bunun için gayret bekliyoruz. Diyoruz ki; Biz sizin arkanızdayız, Siz de bizim arkamızda olun  ve bize destek olun.” Dedi.

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nadire Zehra Hatipoğlu yaptığı konuşmasında; “Seçim çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Tüm ilçelerimizde mahalle mahalle ve köy köy gezerek çalınmadık kapı bırakılmayacak düsturu ile ziyaretlerimiz devam edecek. Gönüllere dokunarak yerel seçimler hakkında bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Yaşlılarımızın hayır duasını alıyoruz. İlçelerimizdeki AK belediyeciliğinin, ne kadar olumlu ve başarılı olduğunu vatandaşların memnuniyetinden görüyoruz. Dileriz ki, halkımızdan aldığımız destek ile yerel seçimlerde Arifiye beklediği AK belediyeciliğe kavuşacaktır. Çalışmalarımızı bu yönde yerel seçimlere kadar ara vermeden sürdüreceğiz.” dedi

Sonrasında söz alan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu; “ Sayın İl Kadın Kolları Başkanım, Sayın Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızın Eşi hanımefendi, İlçe Başkanım, İlçe Kadın Kolları Başkanımız, İlçe Yöneticilerimiz, Mahalle başkanlarımız, bende saygı, sevgi ve hürmetlerimle hepinizi selamlıyorum, hepiniz hoşgeldiniz sefalar getirdiniz. Belediye Başkanlığı görevimi ben iki dönemdir yani on seneden beri yürütüyorum. Bu süre içerisinde işimiz hizmet, gücümüz millet partimizin sloganı doğrultusunda bu zamana kadar çalıştık. Bu zamana kadar mutlaka yapamadığımız, yetiştiremediğimiz bir takım eksikler olabilir. Ancak ben şunu söylemek istiyorum. Arifiye’de Bizden önce Belediye Başkanlığı yapan abileriminde projelerinde olan ancak yapamadıkları bir çok şey vardı. Bunların hepsini gerçekleştirmek Cumhurbaşkanımızla birlikte, kurduğumuz hükümetle birlikte, kadın kollarımız, ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, meclis üyelerimizle birlikte gerçekleştirmek bizlere nasip oldu. Bunlar nelerdi; Gölbaşı projesiydi, Üniversitenin bir bölümünün Arifiye’ye getirilmesi, Mezarlık projesi, Bankalar, Noter binası. Bunların hepsi bizden önceki Belediye başkanlarının projelerinde olan, gerçekleştirmek ile ilgili seçim beyannamelerine yazdıkları projeydi. Bu projeleri gerçekleştirmek bizlere nasip oldu. 2009’da 2014’te iki dönem seçim beyannamesi hazırlayıp sunduk. O seçim Beyannamelerinde ne sunduysak onların hepsini gerçekleştirdik. Artık Günümüze geldiğimiz zaman ihtiyaçlar değişiyor. Bizler daha önceki seçim beyannamelerinde sizlerden bugün oy istiyoruz, yarın hizmetlerimiz sizlerden oy isteyecek dedik.”

ŞEHİRLER MEYDANLARIYLA ÜNLÜDÜR.

Göreve geldiğinde Arifiye’nin merkezinin  olmadığını dikkat çeken Başkan Karakullukçu; Biz Geldiğimizde Arifiyenin merkezinin neresi olduğu belli değildi,  Kültür Merkeziyle oluştu. Arifiye Kültür Merkeziyle 15 Temmuz Demokrasi Alanı yaptık bu bölgeye. Kültür merkezi içerisinde 350 kişilik salonu, Samek kursları, Halk Eğitim Kursları mevcut. Gerek çocuklar gerekse kadınlarımız bu tip kurslara gidemiyordu. Kültür merkezinin altında bulunan işletmelerle birlikte gerek erkeklerimizin gerekse kadınlarımızın vakit geçirebileceği yerler oluştu..

TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ ARİFİYE’DE KURULACAK

İlimizde Kurulan Uygulamalı Bilimler Üniversitesinin Eğitim Fakültesinin Arifiye’de olacağının müjdesini veren Başkan Karakullukçu; Meclisten çıkan karara göre Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, 2’nci üniversite İlimizde kuruldu. Bu Üniversitenin Teknoloji Fakültesi meclisten çıkan karara göre Arifiye’mizde kurulacak. Bunun için alan tespit çalışmalarımız sürüyor.

GENÇLİK MERKEZİ, YENİ BULVAR,ARİFİYE MİLLET BAHÇESİ…

Önümüzdeki 5 yıllık süreç içerisinde yapmak istediği projelere değinen Başkan Karakullukçu; Allah nasip ederse önümüzdeki 5 yıllık süreçte  gerekirse  hep birlikte sıkıntının içine gire gire bu projelerimizi gerçekleştireceğiz. Bu projeler; içerisinde kütüphanesi, yüzme havuzu olan Gençlik Merkezi, Sosyal Gelişim Merkezi, Daha sağlıklı bir binada hizmet verebilmemiz için yeni bir hizmet binası inşaa edeceğiz. Kapalı Spor Salonu, Asfalt Şantiyesi, Arifiyemize yeni Bulvar kazandıracağız. Teknoloji Fakültesi, Kadın girişimcilerin desteklenmesi ve Evlerinde Ürettiklerini Satabilecekleri Mekanlar oluşturulması, Arifiye  Millet Bahçesi, Alt geçite yürüyen merdiven, Allah izin verirse her mahalleye mini bir halı saha, Arifiye’mizde göle kadar uzanan yürüyüş ve bisiklet yolu, Dere ıslahları, Pazar yerinin Çok katlı hale getirilmesi, ve birçok proje Allah’ın izniyle yeni dönemde hepsini gerçekleştireceğiz.


Yorum ekle

Yorumların tüm sorumlulukları yorum yapan kişilerin kendilerine aittir. Yorumlardan hiçbir şekilde Arifiye Belediyesi sorumlu tutulamaz.


Güvenlik kodu
Yenile

Telif Hakkı © 2020 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.