Arifiye Belediyesi
Ak Masa

Arifiye Halk Otobüslerinin 1 Günlük Hasılatı Mehmetçiğe…

FacebookTwitterGoogle bookmark

arifiye koopArifiye Halk Otobüsleri Afrin'de Zeytindalı Operasyonunda kahramanca mücadele eden Mehmetçiğe destek olmak amacıyla 1 günlük hasılatı Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına Bağışladı…

Arifiye Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Tacettin Erdem'in ev sahipliğinde Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Arifiye İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb. Hamit Gençay Taşdemir, Ak Parti Arifiye İlçe Başkanı Ali Başar, Şehit Mardin Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk, Arifiye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Kaymakçı, Muhtarlar ve vatandaşların katıldığı bir tören düzenlendi.

Törende açılış konuşmasını Arifiye belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptı. Karakullukçu konuşmasında;"Afrinde sürdürülen Zeytin Dalı Operasyonunda kahramanca mücadele eden Mehmetçiğimize, Aziz Milletimiz tam destek vermekte ve bu kutlu mücadeleyi yürekten desteklemektedir.Bu bakımdan çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarımız çeşitli vesilelerle kampanyalar düzenlemektedir. Arifiye Halk Otobüsleri Kooperatifimiz de 16 Mart Cuma günü toplayacağı hasılatı, Mehmetçiğimize destek vermek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına bağışlıyor. Bu onurlu davranışlarından dolayı, Kooperatif  Başkanımız Tacettin Erdem'in şahsında tüm Şoför Esnafımızı tebrik ediyor, bol kazançlar diliyorum." dedi.

Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı da konuşmasında;"Tarihten bu yana, cennet vatanımıza saldırılar olmaktadır. Aziz milletimiz her karışı şehit kanları ile sulanmış vatanımızı her türlü saldırıya karşı canla başla savunmuştur. İçinde bulunduğumuz günlerde de güney sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör  devletine engel olmak ve terör yuvalarını dağıtarak ülkemizin güvenliğini sağlamak amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Operasyonunda büyük bir başarı sağlanmıştır. Devletimiz istese oraları 1 günde yerle bir eder, yaptıkları koruganları ve kazdıkları tünelleri başlarına yıkabilirdi. Ancak, sivillerin zarar görmemesi için operasyon büyük bir titizlikle yürütülmektedir. Bu gün itibarı ile 3500 'ü aşkın terörist etkisiz hale getirilmiştir. Kahraman Ordumuzun bu başarısı, Aziz Milletimizin verdiği destekten kaynaklanmaktadır. İşte Dünya'nın bir türlü anlayamadığı konu bu. Türk Milleti ile Türk Ordusu ayrılmaz bir bütündür. Bu yüzden, Dünya'da "Türkler" deyince durup iki defa düşünecek, öyle hareket edeceksiniz diyorlar. Ben, bu onurlu davranışlarından dolayı esnaf arkadaşlarımı kutluyor, bol ve bereketli kazançlar diliyorum." dedi.

Son olarak Şehit Mardin Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk, tüm şehitlerimize, gazilerimize, Aziz Milletimize ve esnaflara dua ederek, programı sonlandırdı.


Yorum ekle

Yorumların tüm sorumlulukları yorum yapan kişilerin kendilerine aittir. Yorumlardan hiçbir şekilde Arifiye Belediyesi sorumlu tutulamaz.


Güvenlik kodu
Yenile

Telif Hakkı © 2020 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.