Arifiye Belediyesi
Ak Masa

Arifiye'de Şehiriçi Ulaşımda Yeni Dönem...

FacebookTwitterGoogle bookmark

arifiye minibusArifiye Belediyesi tarafından ilçe içi ulaşımda kullanılmak üzere satın alınan araçlar hizmete girdi...

Arifiye belediyesi tarafından ilçe içi ulaşımı sağlayacak araçların satın alınması için yapılan ihaleyi kazanan Akgün Otomotiv Satış Müdürü Kerem Gür, 3 Ocakl 2018 Çarşamba günü iki adet minibüsü Arifiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Adnan Akbaş'a teslim etti.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada;"Arifiye'mizi modern bir ilçe yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bunun için de Arifiye'mizde kültürel, sosyal ve ticari hayatı canlandırmamız gerekiyor. Bu amaçla ilçemizde bir merkez oluşturduk. Yaptığımız imar çalışmaları sayesinde Arifiye'mizin bir çok yerinde toplu konut ve site tarzında modern konutlar bir bir yükseliyor. Kresi ve Yurtlar Kurumuna bağlı 2000 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu geçtiğimiz günlerde hizmete girdi. Bu durum esnaf ve iş adamlarımızın da dikkatine çekti. İlçemize yatırım yapıyorlar. Şimdi sıra, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını Adapazarı merkez yerine Arifiye'li esnaflardan karşılamasına geldi. 

Bilindiği üzere Arifiye'miz 24 mahalleden oluşuyor. Her mahallemizin Adapazarı Merkez ile direk ulaşımı bulunuyor. Ancak, Arifiye merkeze direk ulaşım imkanı yok. Biz de, bir süredir bu problemi gidermek için Büyükşehir Belediyesi nezdinde girişimlerde bulunduk. Vatandaşımızın gerek resmi kurumlardaki işleri yapabilmesi, gerek alışverişlerini yapabilmesi için Arifiye içi ulaşımda kullanılacak araçları satın almak için ihalemizi yaptık. Kazanan firma tarafından 2 adet minibüs geçtiğimiz günlerde Belediyemize teslim edildi.   

Araçlar Arifiye Kültür Merkezi önünden kalkarak; Şehirler arası Otobüs Terminali, 1. Organize Sanayi Bölgesi, Hanlı Mahallesi, Karaabdiler Mahallesi, Toyota Hastanesi, Aşağı ve Yukarı Kirazca Mahalleleri, Kumbaşı Mahallesi sapağı, Ahmediye ve Adliye Mahalleleri, Tırsan, Açmalar, Kalaycı, Kaymakamlık, Tren Garı, Evkur Sitesi durağı, Karadurak Camii ve Arifiye Belediyesi Kültür Merkezi güzergahında, 07.00-22.00 saatleri arası saat başlarında karşılıklı olarak düzenlenecek seferlerle hizmet verecek. Araçlarda Kart 54 Sistemi olacağı için, ücretlendirme de bu sistemdeki tarife üzerinden yapılacak.  Önümüzdeki günlerde yapacağımız düzenleme ile, diğer mahallelerimize de ulaşım sağlamak için çalışmalarımız devam ediyor.  Yeni araçlarımız Arifiye'li hemşerilerimize hayırlı, uğurlu olsun." dedi.Yorumlar  

 
0 #1 EMEĞİ GECENLERE TEŞEKKÜRLER.Hamit Burka 04-02-2018 17:49
Bu konuda emeği gecenlere çok teşekkür ederiz. Adliye Mahallesinde yaşayan biri olarak memnun oldum. Çok faydası olacağını düşünüyorum. İnşallah halkımız sahip çıkar ve davam eder.
Alıntı
 

Yorum ekle

Yorumların tüm sorumlulukları yorum yapan kişilerin kendilerine aittir. Yorumlardan hiçbir şekilde Arifiye Belediyesi sorumlu tutulamaz.


Güvenlik kodu
Yenile

Hava Durumu

°F°C
Arifiye
Error! Unable to Find Specified Location!
Telif Hakkı © 2019 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.