Arifiye Belediyesi
Ak Masa

Vali Balkanlıoğlu Arifiye’yi Ziyaret Etti…

FacebookTwitterGoogle bookmark

vali ziyaretSakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Arifiye Kaymakamlığını ve Arifiye Belediyesini ziyaret ederek, ilçe hakkına bilgi aldı…Son Valiler Kararnamesi ile Sakarya Valiliğine atanan İrfan Balkanlıoğlu, ilçe ziyaretleri kapsamında Arifiye’yi ziyaret etti. Öncelikle Arifiye Kaymakamlığını ziyaret eden Balkanlıoğlu’nu Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,  Kaymakamlık Şube Müdürleri ile Arifiye’deki kurum ve kuruluşların yöneticileri karşıladı.

Kaymakamlık ziyareti sırasında Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı’dan  ve Arifiye Belediyesi ziyaretinde Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’dan Arifiye ilçesi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Balkanlıoğlu, daha sonra  Arifiye’yi gezerek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Balkanlıoğlu’nun Belediyeyi ziyareti sırasında Arifiye hakkında bilgi veren Başkan İsmail Karakullukçu; “Sayın Valim öncelikle ilimize ve ilçemize hoş geldiniz diyerek sözlerime başlamak istiyorum.  Arifiyemiz’de her ne kadar 45 bin nüfus ikamet etse de,   1’nci Organize Sanayi Sitemizde bulunan 63 adet irili ufaklı fabrikada, Dörtyol ve Artvin Sanayi Sitelerinde bulunan 2 bini aşkın işyerinde, Good-yearda, Otokarda, Toyota Fabrikasında,  Toprak İlaç Fabrikasında ve Tankpalet Fabrikasında çalışan binlerce insanımız ile gündüz nüfusumuz 70 Bin civarında.  İlçemiz ilimizin sanayi merkezi konumunda. İl Ormanımız, Sakarya Nehrimiz ve Sapanca Gölümüz ile de seyfiye yerlerine sahip. Son yıllarda yaptığımız İmar çalışmaları sayesinde de ilçemizde hızlı bir yapılaşma sürüyor. Yeni ve modern tarzda yapılan toplu konut ve siteler yükseliyor. Arifiye aynı zamanda çok verimli tarım topraklarına sahip. İlçemizde mısır, buğday, kabak, ıspanak, patates, pancar, marul, ıspanak gibi tarım ürünlerinin yanında Dış Mekân Süs Bitkiciliği oldukça gelişmiş durumda. Hatta ülkemizde Yalova’dan sonra ikinci büyük merkez diyebiliriz. Bu alanda Arifiyemiz, gerek yurt içi, gerek yurt dışı talebi karşılamakta, ülkemize ve ilçemize önemli bir kaynak sağlamaktadır.

Biz göreve geldiğimiz günden bu yana insanımızın ihtiyaç duyduğu sosyal tesisleri, park ve mesire yerlerini, spor alanlarını ve tesislerini inşa etmek için büyük bir çaba sarf ettik. Hamdolsun bu konuda ciddi yol kat ettik. Bu gün Arifiyemiz, Sporun birçok dalında şampiyon sporculara sahip. Yine insanımızı meslek sahibi yapmak için İş-kur ile, Ev hanımlarımızı ve genç kızlarımızı Halk Eğitim Merkezimiz ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (SAMEK) kurslarında eğiterek hem boş vakitlerini değerlendirmelerini hem de aile bütçesine katkıda bulunmalarını sağladık.  Yine istihdam seferberliği kapsamında gerek İş-kur ile gerek sanayici ve işadamlarımızın desteği ile insanımızı istihdam etmeye, Arifiyemizin Sosyal ve Ekonomik hayatını geliştirmeye çalışıyoruz.  Tüm bu çalışmalarımız, ilçemizde Sayın Kaymakamımız Adem Yazıcı’nın koordinesinde yapılmakta, tüm kurum ve kuruluşlar üzerlerine düşen görevleri büyük bir özveri ve gayret içerisinde yerine getirmeye çalışmaktadır. Ben yeri gelmişken başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere tüm arkadaşlarımıza huzurunuzda Arifiyeliler adına çok çok teşekkür ediyorum.” dedi.Yorum ekle

Yorumların tüm sorumlulukları yorum yapan kişilerin kendilerine aittir. Yorumlardan hiçbir şekilde Arifiye Belediyesi sorumlu tutulamaz.


Güvenlik kodu
Yenile

Telif Hakkı © 2020 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.