Arifiye Belediyesi
Ak Masa

Arifiye'de Ramazan Bir Başka Güzel…

FacebookTwitterGoogle bookmark

ramazan etkinlik 20172Arifiye Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor…

Arifiye Belediyesi tarafından Geleneksel hale getirilerek, Ramazan ayı boyunca Cumartesi geceleri düzenlenen Ramazan Etkinlikleri büyük ilgi görüyor.

2 Haziran Cumartesi gecesi ikincisi yapılan etkinlikte; Ateşbaz Emre, Tuzsuz Deli Bekir, Hayali Seçkin Tiyatrosu tarafından sergilenen Karagöz Hacivat ve Grup Mübarek tarafından seslendirilen Tasavvuf Musikisinden örnekler, Semazen gösterisi ve eski İstanbul şarkıları izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

Her zaman olduğu gibi çocuklar,  kendileri için kurulan oyun stantlarında gönüllerince eğlenme fırsatı bulurken, Ramazan şerbeti, pamuk helva ve allı güllüyü afiyetle yediler.

9 Haziran Cumartesi günü  ise, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mobil Etkinlik Tırı, Arifiye Kent Meydanında  Arifiyeli'lerle buluşacak.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada;"Ramazan ayının manevi havasını yaşadığımız, kardeşlik ve dostluk duygularının hat safhaya çıktığı bu mübarek günlerde, Şırnak'ta yaşanan elim helikopter kazasında  yitirdiğimiz on üç şehidimizle birlikte, diğer bölgelerde yitirdiğimiz şehitlerimizin acısı yüreğimizi kor gibi dağladı. Terör, Ramazan, düğün, bayram demiyor.  Dünya'nın çeşitli yerlerinde İslam adına cinayetler işleniyor. Biz de, kurulan bu tuzaklara karşı uyanık olmalı, toplum olarak dayanışma ve tek yürek olma gayreti içinde olmalıyız. Buna en çok ihtiyaç duyduğumuz günleri yaşıyoruz. Arifiye Belediyesi olarak, bu sıkıntılı günlerde Ramazan ayının manevi havası içinde insanımızın damağında tatlı bir tat bırakalım, çocuklarımıza tatlı bir anı olsun düşüncesi ile bu etkinlerde binlerce insanımızı bir araya getiriyoruz. Bu vesile ile; bir kez daha ülkemizde ve Dünya'da terör kurbanlarına Allah'tan Rahmet, kederli ailelerine ise sabırlar diliyorum." dedi.


Yorum ekle

Yorumların tüm sorumlulukları yorum yapan kişilerin kendilerine aittir. Yorumlardan hiçbir şekilde Arifiye Belediyesi sorumlu tutulamaz.


Güvenlik kodu
Yenile

Telif Hakkı © 2020 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.