Arifiye Belediyesi
Ak Masa

Arifiye'de 23 Nisan Coşkusu…

FacebookTwitterGoogle bookmark

23 Nisan 201723 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı…23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Sakarya Valiliği ve Adapazarı Belediyesi katkılarıyla düzenlenen XII. Uluslar arası Halk Oyunları Festivali Arifiye Galası 22 Nisan Cumartesi günü saat: 17.00'de Arifiye Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı.

Türkiye'yi Amasya Sevgi Evleri Folklör Ekibi ve Diyarbakır Kayapınar Akşemsettin Ortaokulu Folklör Ekibinin temsil ettiği galaya ayrıca, Arnavutluk, Bosna Hersek, Moldova, Moldova Gagaus, Gürcistan ve Tataristan halkoyunları ekipleri katıldı.

Gösteri öncesi Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, galaya katılan ekiplere plaket takdim etti. Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı da, bu etkinliğin düzenlenmesine verdiği katkı nedeniyle Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu'ya plaket takdim ederek, açılış konuşmasını yaptı.

Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı yaptığı konuşmada; “Gagavuz Türkleriyle beraber Moldova, Arnavutluk, Bosna Hersek, Tataristan, Gürcistan ve ülkemizin birçok İlinden gelen çocuklarımızıİlçemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Değişik ülkelerden ve kültürlerden gelen çocuklarımızın barış, huzur ve mutluluk dolu bir dünyada birlikte ve kardeşçe yaşaması için bu türfaaliyetler önem arz etmektedir. Bu tablo bize özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın, birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Sevgili çocuklar,dünya çocuklarıyla beraber kutladığınız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milletçe siz çocuklara verdiğimiz değeri ve duyduğumuz güveni en güzel şekilde ortaya koymaktadır. Sizler, ülkemizin bugünü, geleceği, umudusunuz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nızı tebrik ediyor, sizleri sevgiyle kucaklıyor ve gözlerinizden öpüyorum. Başta böylesine önemli bir günü sizlere armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Harbimizi başlatan ve yöneten ilk Meclisimizin tüm üyelerini Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum. " dedi.

Arifiye'liler, Galaya katılan ekiplerin bir birinden güzel  gösterilerini büyük bir beğeni ile izledi. Gösteri sonrası Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, konuk çocuklar onuruna  Arifiye Gölbaşı Parkta yemek verdi.Yorum ekle

Yorumların tüm sorumlulukları yorum yapan kişilerin kendilerine aittir. Yorumlardan hiçbir şekilde Arifiye Belediyesi sorumlu tutulamaz.


Güvenlik kodu
Yenile

Telif Hakkı © 2020 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.