Arifiye Belediyesi
Ak Masa

TÜMSİAD'tan Arifiye Çıkarması…

FacebookTwitterGoogle bookmark

tumsiad ziyaretiTüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez ve Yönetim Kurulu üyeleri, Arifiye İlçesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu...
TÜMSİAD Başkanı Ölmez Arifiye de konuştu ''Yeni yatırımlar ve yeni iş alanları oluşturmak istiyoruz.''

Sakarya TÜMSİAD Başkanı Ahmet Ölmez, başkan yardımcıları; Nihat Baltaoğlu, Oktay Topaloğlu, Serkan Kayınoğlu, Naim Yener, Zekeriya Derman, İsa Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri; Ali Çilingir, Nevzat Yetişircan, Berat Şirinat, Yusuf Çokal, Yunus Zor, Şakir Ahmet Terzioğlu, Şube Genel Sekreteri Ferhat Ateş, Üyeler; İmdat Taşkın, Sinan Güneş, Medet Muti, Fatih Yeter, Orhan Tay, Şükrü Gözyuman, Mehmet Vuraloğlu, Özer Özcan, Genç TÜMSİAD Cihan Okur’dan oluşan heyet İlçe Kaymakamı Adem Yazıcı ve Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’yu makamında ziyaret etti.

TÜMSİAD Heyeti Kaymakamlıkta..
İlk ziyaretini, Arifiye kaymakamı Adem Yazıcı’ya gerçekleştiren TÜMSİAD Başkanı Ahmet Ölmez ve heyeti hayırlı olsun ve nezaket ziyaretinde bulunarak yeni görevinde başarılar dilediler.

Şube başkanı Ahmet Ölmez, yeni yönetim ile birlikte tüm ilçeleri ziyaret ettiklerini belirterek; “Arifiye ilçemizde de nelerin yapılabileceğini ve yatırım fırsatlarını üyelerimize aktarıyoruz. Yapmış olduğumuz ziyaretler ilçelerde yeni iş alanları ve istihdamın oluşturulması noktasında önem ifade ediyor. Yeni yatırımlar ve iş imkânlarının oluşturulmasını ise ilimiz ekonomisinin kalkınmasında çok önemli bir adım olarak değerlendiriyoruz.” dedi.

Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı ise Sakarya’nın yeni ve kurumsal kapasitesi yüksek, huzurlu, ve bereketli bir sanayi ve tarım bölgesi olduğuna dikkat çekerek şunları dile getirdi: “Sanayici ve işadamlarımızın ilçemiz iş ve sosyal hayatına çok önemli ve değerli katkıda bulunduklarını görüyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde ilçemize, ilimize ve ülkemize güzel hizmetler verecek olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. İlçemize ziyaretlerinden dolayı da TÜMSİAD yönetimi ve üyelerine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Heyet Belediye’de.

İkinci ziyaretini Arifiye Belediyesine gerçekleştiren TÜMSİAD heyeti burada da Başkan İsmail Karakullukçu ile bir araya geldi.

Karakullukçu, işadamlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Arifiye'nin ekonomik ve sosyal durumu, yapılan çalışmalar çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından yapılacak olan yatırımlar ile ilgili açıklamalarda bulunuldu.

Karakullukçu yaptığı açıklamada;"Sizlere öncelikle ilçemize hoş geldiniz diyor, nazik ziyaretiniz nedeniyle teşekkür ediyorum. Sizlerinde malumu, Arifiye'miz son yıllarda hayata geçirdiğimiz imar çalışmaları, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu ve Sayın Milletvekillerimizin de desteği ile çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından yapılan yatırımlarla, büyük bir değişim sürecine girmeye, ilimizin en önemli cazibe merkezlerinden biri olmaya başladı. Yani, merkezle birlikte büyüyor, gelişiyoruz. Arifiye, Adapazarı, Erenler, Serdivan bir birinden ayrı düşünülemez. Çünkü zaten iç içeyiz.” Dedi.

Protokollü toplantı.    

TÜMSİAD yönetim kurulu akşam saat 19.00'da Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı ve Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Adapazarı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hayri Balaban ve Tümsiad üyesi iş adamları ile Arifiye’de seçkin mekanlarından bir olan “Mert Et ve Izgara Salonu'nda yemekte bir araya geldi.

Yemekte, Ak Parti Ali İhsan Yavuz, gündemi değerlendirerek, Referandum Çalışmaları ve yeni Anayasa Paketi hakkında bilgi verdi. 

Yavuz, yaptığı açıklamada; "Yeni Anayasa Paketi, Sayın Cumhurbaşkanımızın, ülkemizi daha ileriye götürebilmek için mevcut sistemde yaşanan aksaklıkları gidermek, yönetimin önümüzü açacak stratejik kararları hızlı bir şekilde alarak uygulayabileceği bir sisteme geçme gayretinin bir ürünü. Bu güne kadar ülkemiz birçok defa krizler yaşadı. Ve bu krizler ülkemizin ve milletimizin siyasi ve ekonomik olarak birçok kayba uğramasına neden oldu. Hızla değişen bir Dünya siyasetinde bizim Türkiye olarak, yerinde sayma, aynı şeyleri tekrar tekrar yapma lüksümüz yok. Büyük ülke olmak istiyorsak, Dünya'da söz sahibi olmak istiyorsak, mazlumların ışığı olmak istiyorsak, hem ekonomik olarak, hem askeri olarak, hem de siyasi olarak güçlü olmak, çalışmak, üretmek zorundayız. Bunun  için de, mesleki eğitime büyük önem vererek nitelikli insan gücü yetiştirmek zorundayız. Ben TÜMSİAD’ın Arifiyede düzenlediği bu güzel programda değerli yöneticileri ve siz değerli iş adamları ile bir arada olmaktan, istişare etmekten büyük keyif aldım. İnşallah, referandum sonrası ülkemizde oluşacak, ekonomik ve siyasi istikrarı değerlendirir, yatırım yapar, daha çok insanımızı iş sahibi yaparsınız. Bu vesile ile TÜMSİAD’da bulunan iş adamlarından İstihdam Seferberliği konusunda da destek istiyoruz." dedi.

Yorum ekle

Yorumların tüm sorumlulukları yorum yapan kişilerin kendilerine aittir. Yorumlardan hiçbir şekilde Arifiye Belediyesi sorumlu tutulamaz.


Güvenlik kodu
Yenile

Telif Hakkı © 2020 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.