Arifiye Belediyesi
Ak Masa

Büyükşehirden Çaybaşı Fuadiyeye İki Köprü...

FacebookTwitterGoogle bookmark

cbasi fuadiye kopruSakarya Büyükşehir Belediyesi, Arifiye Çaybaşı Fuadiye Mahallesinde iki köprü projesi birden hayata geçiriyor…Arifiye Çaybaşı Fuadiye Mahallesinde, mahallenin içinden geçen Çaybaşı Fuadiye Deresinin, aşırı yağışlarda taşması ve üzerindeki köprünün eskimesi nedeniyle, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından dere ıslahı ve yeni köprü yapımı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Diğer taraftan bir körü de yine Çaybaşı Fuadiye Mahallesi sınırları içinde Sakarya Nehri üzerine yapılıyor. Bu köprüde de, köprü ayaklarının yapılacağı noktalarda hafriyat çalışmaları başladı.

Çaybaşı Fuadiye Mahallesi Muhtarı Ömer Cansız yaptığı açıklamada;"Mahallemizin ortasından geçen Çaybaşı Fuadiye Deresi, aşırı yağışlarda taşıyor ve mahallemiz sular altında kalıyordu. Geçtiğimiz son üç yılda gerek evlerimiz, gerek ekili tarım alanlarımız büyük zarar gördü. Belediye Başkanımız İsmail Karakullukçu sağ olsun, zarar görev vatandaşlarımıza her türlü desteği verdi.  Bununla da yetinmeyip, hem dere ıslahı hem de üstündeki köprünün yenilenmesi için girişimlerde bulundu. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu'da bizi kırmayıp, mağduriyetimizi gidermek için tüm olanaklarını seferber etti. Köprü inşaatımızı yapan Mehmet Güney ve ekibi de özverili bir çalışma sergiliyor. Çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Sakarya Nehri üzerine yapılan köprü inşaatında da köprü ayaklarının yapılacağı noktalarda hafriyat çalışmaları başladı. Bizlere verdiği desteklerden dolayı gerek Arifiye Belediye Başkanımız İsmail Karakullulkçu'ya, gerek Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu'na mahalle halkımız adına çok teşekkür ediyorum." dedi.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu da yaptığı açıklamada;" İlçemiz Çaybaşı Fuadiye Mahallesinde, son yıllarda yaşanan aşırı yağışlarda mahallenin ortasından geçen Çaybaşı Fuadiye deresi, dağlardan gelen sel suları ile birleşip taşarak, evlere ve ekili tarım arazilerine büyük zarar verdi. Bu sorunu aşmak için derede, ıslah çalışmalarının yapılması ve üstündeki eski köprünün yenilenmesi için Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu'na talepte bulunduk. Sağolsun, bizleri kırmadı. Yine, Sakarya Nehri üzerine yapılacak köprü inşaatında köprü ayaklarının konulacağı noktalarda hafriyat çalışmaları da başladı. Ben de, Sayın; Zeki Toçoğluna desteği nedeniyle çok çok teşekkür ediyorum." dedi.
Yorum ekle

Yorumların tüm sorumlulukları yorum yapan kişilerin kendilerine aittir. Yorumlardan hiçbir şekilde Arifiye Belediyesi sorumlu tutulamaz.


Güvenlik kodu
Yenile

Telif Hakkı © 2020 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.