Arifiye Belediyesi
Ak Masa

Çanakkale Şehitlerinin Ruhuna Mevlid Programı…

FacebookTwitterGoogle bookmark

arifiye muftusuArifiye Hanlı Merkez Camiinde Çanakkale Şehitlerinin Ruhuna Mevlid Programı düzenlendi.

Arifiye Belediyesinin desteği ile, Hanlı Merkez Mahalle Muhtarı ve Arifiye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Kaymakçı tarafından, Arifiye Hanlı Merkez Camiinde Çanakkale Şehitlerinin Ruhuna Mevlid Programı düzenlendi.

23 Mart Perşembe günü akşam namazı ile yatsı namazı arasında Hanlı Merkez Camiinde Fatih Şerif Camii İmam Hatibi İsmail Çelik ve Arifiye Merkez Camii İmam Hatibi İsmail Yayla, Çanakkale Şehitleri başta olmak üzere 15 Temmuz ve tüm Aziz Şehitlerimizin ruhuna mevlid-i Şerif ve Kur'an-ı Kerim okudu.

Arifiye İlçe Müftüsü Mehmet Türkoğlu cemaate verdiği vaazında;"Allah'u Teâla (c.c) Bakara Suresinin 154'ncü ayet-i kerimesinde; Allah yolunda öldürülenlere (Şehitlere), ölü demeyin, bilakis O'nlar diridirler. Ancak siz anlamazsınız buyurmuştur. Şehit, Allah'u Teâlanın huzuruna çıktığında, ki kendisine Peygamberlikten sonraki en yüce makam verilmiştir. Kendisine nimetler, izzet ve ikram sunulduğunda, tekrar Dünya'ya dönüp on kere, yüz kere, bin kere şehid olup, mertebesini yükseltmeyi diler. Evet, değerli mü'min kardeşlerim. Bu Aziz milletin evlatları daha 15'inde; zamanın büyük devletlerinin tam 63 parça savaş gemisi ile kurduğu büyük bir gücü, iman dolu göğsünü siper ederek büyük bir yenilgiye uğrattı. Siperler arasındaki mesafenin 8 metreye kadar düştüğü, adeta mahşer yeri gibi şiddetli çarpışmaların yaşandığı, bir öndeki siperdeki arkadaşlarının hepsinin şehid olduğunu göre göre, az sonra kendisinin de şehit olacağını bile bile, hiç tereddüt etmeden ölüme gittiler. İşte Çanakkale, böyle bir ruhla, böyle bir mücadele ile kazanıldı. Yine 15 Temmuz 2016'da yaşadığımız hain darbe girişiminde, hiç düşünmeden tankların önüne yattı, Uçaklardan, helikopterlerden açılan ateşe göğsünü siper edip, bu cennet vatanı hainlerin eline bırakmadı, bırakmayacak. İşte Batı dünyasının anlayamadığı, Vatan, Millet, Bayrak ve din sevgisi ile İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un ancak Bedrin arslanları bu kadar şanlı idi" şeklide tarif ettiği Aziz Şehitlerimiz sayesinde bu gün bu cennet vatanda, hür bir şekilde yaşayabiliyoruz.  Allah'u teâla bizleri O'nların şefaatine nail eylesin, O'nlara layık torunlar olmayı nasibetsin. Bendeniz, ilçenize yeni atanan Müftünüz Mehmet Türkoğlu. İnşallah görev süremiz içinde siz değerli Arifiye'liere hizmet edeceğim. Allah (c.c) sizlere hakkıyla hizmet etmeyi nasip etsin." dedi.

Mevlid programına müteakip kılınan yatsı namazı sonrası, cemaate Arifiye Belediyesi tarafından yemek ikramı yapıldı.


Yorum ekle

Yorumların tüm sorumlulukları yorum yapan kişilerin kendilerine aittir. Yorumlardan hiçbir şekilde Arifiye Belediyesi sorumlu tutulamaz.


Güvenlik kodu
Yenile

Hava Durumu

°F°C
Arifiye
Error! Unable to Find Specified Location!
Telif Hakkı © 2019 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.