Arifiye Belediyesi
Ak Masa

Arifiye'de Şehit Kaymakam Safitürk Anısına 1981 Fidan Dikildi...

FacebookTwitterGoogle bookmark

orman haftasiŞehit Kaymakam Safitürk'ün Doğum Tarihi Kadar Fidan Dikildi...
Arifiye'de ‘Orman Haftası’ nedeniyle Mardin’in Derik ilçesinde şehit olan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk anısına, doğum tarihi kadar  1981 adet fidan toprakla buluşturuldu.
Tüm ülkede kutlanan 21 Mart Dünya Ormancılık günü Arifiye'de da bir dizi etkinlikle kutlandı. Etkinlik kapsamında Mardin Derik ilçesinin Kaymakamı iken uğradığı bombalı saldırı sonucu şehit olan Muhammet Fatih Safitürk’ün anısına fidan dikim töreni gerçekleşti. Arifiye ilçesinde yeni kurulan Arifiye Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesinde gerçekleşen programa; şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, çeşitli kurum ve kuruluşların  temsilcileri, muhtarlar, Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu ve Gençlik Kolları üyeleri, öğrenciler, öğretmenler ve davetliler katıldı. Saygı duruşunun bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun bir konuşma yaptı. Konuşmalar sonrasında, Orman haftası etkinlikleri kapsamında yapılan resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere;  Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş tarafından ödülleri takdim edildi. Daha sonra,  Asım Safitürk ve Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş  okul bahçesine fidan dikti. Fidan dikiminin ardından, Vali Coş ve davetliler okul içerisindeki resim sergisini gezdi.

Coş: “1981 adet fidan dikiyoruz”
Ağaç dikim sonrası açıklama yapan Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, “Orman Haftası dolayısıyla, Şehit Muhammet Fatih Safitürk ismi verdiğimiz lisede rahmetli şehidimizin babası Asım hocamızla beraber fidan diktik, gençlerimizle, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve misafirlerimiz ile beraber. Bugün buraya rahmetli şehidimizin doğum tarihi olan 1981 yılına izafeten 1981 adet fidan dikiyoruz. Onun aziz hatırasına buradan dualarımızla da eşlik ediyoruz” dedi.

Safitürk: “16 Nisanda milletimiz daha duyarlı olsun”
16 Nisan’da milleti daha duyarlı olması konusunda uyaran Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk, “Başta vali bey, müdürlerimiz, kaymakamımız, öğretmen ve öğrencilerimiz bu güzel günü yaşattıkları için hepsine teşekkür ediyorum. Bu vesile ile şehitlerimize başta bizim şehidimiz olmak üzere, 15 Temmuz şehitlerine, Çanakkale şehitlerimize Mehmet Akif’in ‘Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı, düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı’ cümlesini göz önünde bulundurarak, milletimizin bu hususta gelecek 16 Nisan’da daha duyarlı olmasını buradan söylemek istiyorum. Bayraklar inmesin diye, ezanlar dinmesin diye, vatan ve millet bölünmesin diye, dahili ve harici düşmanlara fırsat verilmesin diye 16 Nisan’da milletimiz uyanık olmalı. Dostumuzu, düşmanımızı bilmeliyiz. Böylece birlik ve beraberlik başta başkomutanımız Reis-i Cumhur olmak üzere, çok muhterem, çok sevdiğim vali beyimiz hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadılar, yavrumuz şehit olduğundan beri. Milletimiz hep bizim yanımızda oldular, yavrumuz şehit oluncaya kadar bizim yavrumuz, sadece bizim çocuğumuz olduğunu düşünüyordum ama, şehadet ile beraber bütün milletimizin çocuğu olduğunu, bütün milletin şehidi olduğunu görmek beni doğrudan doğruya çok büyük teselli ediyor. Milletimiz var olsun, sağ olsun” diye konuştu.Yorum ekle

Yorumların tüm sorumlulukları yorum yapan kişilerin kendilerine aittir. Yorumlardan hiçbir şekilde Arifiye Belediyesi sorumlu tutulamaz.


Güvenlik kodu
Yenile

Hava Durumu

°F°C
Arifiye
Error! Unable to Find Specified Location!
Telif Hakkı © 2019 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.