Arifiye Belediyesi
Ak Masa

Otokar'dan Başkana Ziyaret…

FacebookTwitterGoogle bookmark

otokar ziyaretOtokar Fabrikası Mali İşlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Hüseyin Odabaş, Başkan İsmail Karakullukçu'yu  makamında ziyaret etti…

10 Mart Cuma günü gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan İsmail Karakullukçu, Odabaş'a Arifiye ilçesi ve Belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Başkan yaptığı açıklamada;"Arifiye'miz ilimizin sanayi merkezi. Bu gün itibarı ile nüfusumuz 41.000'i aştı. Buna ilave olarak ta ilçemizde toplu konut inşaatları hızla devam ediyor. Sadece 2016 yılında Arifiye'de 1.600 daire yapıldı. Bu da nüfusumuzun en az 6.500 kişi artması demek. Yapımı süren inşaat sayısına göre de, bu nüfus artışı artarak devam edecek. Yerel yönetimler olarak biz de artan bu nüfusa planlı ve alt yapısı yapılmış, sosyal donatı alanları hazırlanmış bir ilçe hazırlamak zorundayız. Bir diğer husus ta, bu insanlara iş bulmak. Sanayicimizin de, ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak. Mesleki ve Teknik Eğitim okullarının yanı sıra, İş kur ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile insanımıza sanayicimizin aradığı nitelikleri kazandırmaya çalışıyoruz. Sonrasında yine sanayici ve iş adamlarımızla iletişime geçerek, ilçemizdeki insanları iş sahibi yapmaya gayret ediyoruz. Çünkü, ilçemizdeki sosyal ve kültürel hayatın canlanması, toplumumuzda huzurlu ve mutlu bir aile yapısının oluşması, insanımızın ekonomik olarak kendi kendine yetmesine bağlı. Çok şükür bunda, ciddi anlamda başarılı olduk.

Bu gün de Otokar Fabrikası Başkan Yardımcısı Sayın; Hüseyin Odabaş'la bir araya gelerek, Ulusal ve Dünya çapında askeri araç ve yolcu otobüslerinin üretimini yapan, ilçemizin ve ülkemizin gurur kaynağı fabrikalarımızdan Otokar hakkında sohbet etme fırsatımız oldu. Fabrikanın çalışmaları, ihtiyaç duyduğu alt yapı hizmetleri ve işgücü hakkında bilgi sahibi olduk. Kendisine nazik ziyareti nedeniyle teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum." dedi.


Yorum ekle

Yorumların tüm sorumlulukları yorum yapan kişilerin kendilerine aittir. Yorumlardan hiçbir şekilde Arifiye Belediyesi sorumlu tutulamaz.


Güvenlik kodu
Yenile

Telif Hakkı © 2020 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.